Faaliyetlerimiz

TÜM GASTRONOMİ 
YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ

Üyelerimiz arasında bilgi-deneyim paylaşımını arttırabilmek amacıyla;

sürekli eğitsel seminerler, toplantılar ve paneller düzenlemekteyiz. Özellikle her ay gündemli, geniş katılımlı bir toplantı yapıyoruz. Toplantılarımızı her ay değişik bir bölgede yaparak herkesin katılımını sağlamaya çalışıyoruz. Diğer dernek ve turizmle ilgili kuruluşlar ile fikir paylaşımı yaparak sektördeki verimliliğin artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Akdeniz Üniversitesinin turizm bölümü öğrencilerine üyelerimiz tarafından sektör danışmanlığı projesini hayata geçirdik. Bununla birlikte bir web sayfamız vardır (www.tgyd.net) Sektörün nabzını tutan ve çok ilgi gören F&B GASTRONOMİ PLATFORMU adında dergimizi tekrar yayınlamaya gayret ediyoruz.

Dergimizin özellikle sektörün ilgilileri tarafından okunur, aranan ilgi gören bir meslek dergisi olması tüm yönetim kurulu ve üyelerimizin temel amacıdır. Bu bağlamda özellikle meslek eğitiminde görevli eğitmen-öğretim üyeleri, kalite yönetim danışmanları ve sektör duayenlerinin görüşlerine devamlı başvurmaktayız.

Antalyada kurulu tanıtım vakıfları AKTOB, POYD, PMYD, APMYD, ASAD, İNKAY, OTED ve sektörün diğer tüm aktörleri ile yakın iş birliği içerisindeyiz bu duruma özellikle AB kaynaklı projelerin hayata geçirilmesi anlamında da mecburuz. Bu günlerde AB kaynaklı mesleki eğitim projeleri hız kazanmış bulunmaktadır.

Ayrıca federasyon çalışmalarının hız kazandığı 2009 yılında derneğimiz TURMEFED in bir üyesi olma noktasında bir adım atmış ve toplamda 7 derneğin birleşmesi ile oluşturulacak federasyona üye olma kararını da genel kurulda almıştır.
Başta inkay olmak üzere diğer derneklerle sıkı bir işbirliği yapmamız gerekliliği ortadadır, biz dernek yönetimi olarak bir tesisteki departman yöneticilerinin pozisyonlarını şu şekilde kabul ediyoruz Genel müdür, müdür yardımcısı, operasyon müdürü, yiyecek içecek müdürü, maitre d'hotel, headwaiter, captain, barlar şefi, aşcı başı, sous chef, kısım şefleri ve chif Stewart.
Toplam kalite yönetimi anlayışı içinde tüm departman yöneticilerini de bu departmana doğrudan veya dolaylı katkılarını biliyor ve saygı duyuyoruz. Derneğimiz Asil üyelerini yukarıdaki pozisyonları kapsayacak şekilde üye kayıtlarına başlamış ve böylelikle kayıtlı üye sayısını yükseltirken aynı zamanda tüm yiyecek ve içecek sektörünü de bir çatı altında toplamayı hedeflemiştir.

Diğer sektör mensupları da derneğimizde faaliyet göstermeyi arzu ederlerse derneğimizin fahri üyesi olabileceğinin bilinmesini de rica ederiz. 

Çağdaş ülkeler, sivil toplum örgütleriyle daha sağlıklı bir görünüme kavuşurlar. Bugün çağdaş demokrasilerde sivil toplum kuruluşları, toplumun vazgeçilmezleri arasındadır. En açık anlamıyla sivil toplum üyeleri öncelikle, sosyal içerikli etkinliklerle ve bu etkinliklerin beraberinde getireceği güçle, sektörde denetim uygulayan, kendi kimliklerini koruyan ve kurumsallaştıran bir bütündür. Bu amaçlarla oluşturduğumuz TGYD, Gastronomi alanında görev alan Tüm yöneticilerin fikirlerini görüşlerini ortaya koydukları bir platform olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

Yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 2015 yılından sonra üye aidatları 10*12=120 TL olarak belirlemiştir.
Burada hem derneğin yapması hemde tüm üyelerimize düşen görevler vardır.
Derneğimiz üyelerimiz adına Kimlik kartı hazırlamıştır.
Üyelerimiz bu kart ile üyelerimiz anlaşmalı olduğumuz özel ve resmi kurum ve kuruluşlardan belirli oranda indirimden yararlanacaklardır.
Üyelerimizinde internet sitemizden veya doğrudan üyeliklerini yenilemek için gayret etmelerini bekliyoruz.
Üyelerimiz adına gelecekte daha güzel işler yapmak istiyoruz.
Saygılarımızla

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret110433
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.81788.8531
Euro10.345310.3868