Hakkımızda

TÜM GASTRONOMİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ

Ülkemizin güzide turizm kenti Antalyanın Manavgat ilçesinde 15.08.2003 Ağustos ayında YİMDER olarak tasarlanan,daha sonra Yiyecek İçecek Yöneticileri Derneği YİYDER olarak kurulan 2006 yılında Antalya Merkeze taşınarak sektör dinamiklerini bir araya getirerek atılımlar yapmayı amaçlamıştır. Ülkemiz için ne kadar önemli bir sektör olduğu herkes tarafından Kabul edilen turizm sektörüne, bu güne kadar yapmış olduğumuz bireysel çalışmaları, dernek çatısı altında birleştirerek daha güçlü, planlı ve kalıcı yapmayı hedefledik.

15.11.2009 Yılında yapmış olduğumuz olağan Genel kurul Toplantısında; Derneğimizin isminin başında TÜRKİYE olması taleb edilmiştir. 
Türkiye Gastronomi Yöneticileri Derneği olarak değiştirme önerisi oylamaya sunulmuş ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.
İlgili bakanlıkça incelenmiş TÜRKİYE adının alınması için bir takım prosüdürün olduğu belirtilmiş ve derneğimizin yeni ismi Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği (TGYD) olarak onaylanlanmıştır.

Neden Tüm Gastronomi Yöneticileri?

Yiyecek ve içecek ile ilgili gıda sektörüne yön veren o kadar çok meslek var ki.. bu mesleklerin hepsinin tek bir ses haline gelmesi ve hepsinin de kendisini tek bir isim altına ifade etmesi sesini daha güçlü duyuracağı gibi aynı zamanda kendini kabul ettirmiş, dikkate alınan ve alanında söz sahibi güçlü bir sivil Toplum örgütü olma yolunda başarılara imza atacaktır. Akademisyenlerin, Öğretmenlerin, Eğiticilerin, Üreticilerin, işleyen depolayıp, ulaştıranların, ikram haline getirenlerin ve sunanların, kısacası yiyecek ve içeceğin ikram edilinceye kadar her aşamadaki görevlerin, mesleklerin, gastronomi yönetiminde bir yeri ve sorumluluğu vardır. İşte bu sorumlulukların sosyal toplum bilincinde sivil toplum örgütlenmelerinde kendilerini ifade etmeleri en doğal özlük haklarıdır. Tüm bu meslek ve sorumlulukların küçük örgütler halinde kendilerini ifade etmeye çalışmaları yerine tek TGYD bayrağı altında toplanmaları ünlü bir atasözünün de gereğidir.

''BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR'' …

Evet bu sloganla yola çıktık ve adımızı değiştirdik.

Şimdi sıra sizde..

Güç birliği yapmak istiyor musunuz?...

Kendinizi özgürce ifade etmek istiyor musunuz?...

Herkesin arayıp özendiği bir derneğe sahip olmak istiyor musunuz??

Gelin , üyemiz olun güç birliği yapalım kendinizi güçlü hissedin..

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret110405
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.81788.8531
Euro10.345310.3868